istra-inter-090417

Inter vs Istra 0:3

Datum objave: 31.05.2017

Nogometaši Intera u posljednjem su, 36. kolu Prve HNL, ugostili Istru 1961 i upisali poraz 0:3. Naša momčad u ovoj je utakmici nastupila znatno oslabljena i u takvom sastavu nije uspjela parirati gostima iz Pule. No, bez obzira na ovaj poraz, Inter je ostao na osmom mjestu i zadržao prvoligaški status. Na taj način ostvaren je glavni cilj u sezoni.

Dva pogotka za pobjedu Istre postigao je Roce, u 6. i 71. minuti, preostali gol djelo je Solomona u 70. minuti. Interu su dva pogotka (Puljić, Kolar) poništena zbog zaleđa, dok su Ottochian i Blažević gađali vratnice.

Trener Samir Toplak nakon utakmice je izjavio:

-Istra je zasluženo pobijedila, mi nismo imali odgovarajući balans kako bismo bili konkurentni gostima. Nije se dogodilo ništa neočekivano, govorim to s obzirom na izostanke i saszav koji smo poslali na teren.

INTER: Mrmić, Bosec, Begić, Zadro, Zulim (od 46. Blažević), Mazalović, Šarić, Postonjski, Puljić (od 80. Polizzi), Ottochian (od 75. Knez), Kolar.

ISTRA 1961: Ćorić, Gržan, Žižić, Gojković, Kitanovski, Puclin, Paracki (od 66. Lucio), Burić (od 88. Matteoni), Prelčec, Solomon, Roce (od 82. Medić).

Sudac: Vučemilović-Šimunović (Osijek). (I. Pezelj)