haladas

INTER TREĆI NA ARENA CUPU

Datum objave: 01.02.2017

Inter je na Arena Cupu, igranom u Medulinu, osvojio treće mjesto. Naša momčad je u borbi za treće mjesto bila bolja od mađarskog Haladasa nakon izvođenja jedanaesteraca. Ukupno je bilo 5:2, a nakon 90 minuta rezultat je glasio 1:1.

Inter je poveo pogotkom Blaževića u prvom poluvremenu, imao dobrih prilika za povećanje vodstva, ali to nije uspio učiniti. Mađarska momčad pred kraj utakmice je izjednačila iz jedanaesterca i potom se prišlo izvođenju udaraca s bijele točke. Tada je briljirao kapetan Čović, obranivši tri udarca, primivši samo jedan pogodak u raspucavanju. Svi Interovi igrači realizirali su jedanaesterce, redom su pogađali Puljić, Blažević, Šarić i Mesfin. Dovoljno za osvajanje trećeg mjesta na turniru.

Interov trener Samir Toplak nakon utakmice je rekao:

-U prvom poluvremenu bili smo savršeni, dominirali, stvarali prilike. Trebali smo uvjerljivije voditi, u nastavku je i Polizzi imao odličnu šansu, no vratar mu je obranio. Moramo biti bolji u realizaciji.

Boravak u Medulinu je završen, odigrane su tamo četiri utakmice, prije Haladasa pobijeđeni su Slaven Belupo i velenjski Rudar, poraz je doživljen od St. Poltena. Kako trener ocijenjuje učinjeno u Istri?

-Ukupno sam zadovoljan, napravili smo sve što smo planirali, imali i nekoliko utakmica. Brine me jedino brojčano dosta tanak kadar, imali smo niz problema s ozljedama.

Podsjećamo, Ottochian nije ni putovao u Medulin, dok Mazalović i Kolar nisu odigrali nijednu utakmicu. Očekuje se da će njihovo stanje biti bolje nakon povratka u Zaprešić. Dodajmo i da je Mujagić zadovoljio kriterije Interove struke, koja ga je odlučila trajnije zadržati u žutom dresu. Mujagić se najbolje snalazi na poziciji desnog ofenzivnog veznog, no trener je napomenuo i sljedeće:

-Na toj poziciji Blažević je odigrao savršeno, takvog ga očekujem i u prvenstvu.

Nakon povratka iz Medulina, Inter prvu utakmicu igra 2. veljače u Čatežu, suparnik je ljubljanska Olimpija.

Interov sastav: Mrmić, Bosec, Filipović, Komorski, Mesfin, Šarić, Brlečić, Blažević, Puljić, Polizzi, Mujagić. Još su igrali: Čović, Kunštić, Begić, Šiljić, Zulim. (I. Pezelj)