Veličanstvena Interova pobjeda!

Datum objave: 05.11.2017

Veličanstvena Interova pobjeda! Naša momčad izvrsnom je igrom svladala Osijek 3:1 u utakmici 15. kola Hrvatski Telekom Prve lige. Strijelci za Inter bili su Dalić, Mazalović (11 m) i Rak, dok je za goste pogodio Boban.

Osječani su krenuli ambiciozno, željevši dati do znanja kako nisu u ovu utakmicu slučajno ušli kao druga momčad na tablici. U 12. minuti Lopa je ubacio, Boban pucao glavom, ali Santini je izvrsnom reakcijom sačuvao Interovu mrežu. Zaprešićani su poveli u 32. minuti. Postonjski je dobro izveo korner, gosti slabo 'očistili' pred svojim šesnastercem, a na loptu je natrčao Dalić (ušao umjesto ozlijeđenog Prenge) te izvrsnim udarcem donio Interu vodstvo.

Na samom isteku poluvremena, u 45. minuti,  prednost je udvostručena. Opet je Postonjski majstorski ubacio u šesnasterac, a tamo je Škorić igrao rukom i dosuđen je jedanaesterac. Mazalović je bio siguran izvođač pa je Inter na odmor otišao s velikih 2:0.

Osijek je u nastavku nastojao što prije smanjiti zaostatak, ali naša obrana, predvođena Santinijem i Dalićem, otklanjala je opasnosti. Na sve to nadograđen je treći Interov pogodak, do kojeg je došlo u 78. minuti. U brzoj kontri sudjelovali su Andrić i asistent I. Blažević, da bi akciju okončao Rak preciznim udarcem za 3:0.

Osijek je brzo uzvratio pogotkom Bobana u 79. minuti, no to je bilo sve od gostiju. Inter je sačuvao dva gola prednosti i probio se u petak navečer na peto mjesto. Naši imaju 21 bod, tri više od Lokomotive, koja se u ovom kolu sastaje s Rijekom. Sve čestitke igračima i stručnom stožeru!

Trener Samir Toplak:

-Napokon smo ostvarili veliku, veliku pobjedu! Učinili smo to potpuno zasluženo. Bili smo konkretniji i kompaktniji od suparnika, u obrani fanatični. Svi igrači dali su maksimum i skidam im kapu!

INTER: Santini, Bosec, M. Grgić, Prenga (od 9. Dalić), Mamić, Postonjski (od 87. Regan), Mazalović, Šarić, Rak, I. Blažević (od 90. Haramustek), Andrić.

OSIJEK: Malenica, A. Grgić (od 46. Mudražija), Škorić, Barać (od 76. Ejupi), Bočkaj, Lukić, Mioč, Hajradinović, Lopa (od 46. Marić), Grezda, Boban.

Sudac: I. Križarić (Čakovec). (I. Pezelj)