vijesti_inter_120119

NA STARTU REMI S RUDEŠOM

Datum objave: 12.01.2019

Inter je odigrao prvu utakmicu na nedavno započetim zimskim pripremama. U Zaprešiću je gostovao Rudeš, posljednjeplasirani klub Hrvatski Telekom Prve lige. Ogled je okončan rezultatom 2:2, iako je naša momčad dvaput vodila.

Prvi pogodak postigao je Kaluđerović u 2. minuti, kada je iskoristio asistenciju Brezovca i mirno poslao loptu u mrežu. Nemamo, naravno, podatke iz cijele povijesti našeg kluba, ali sigurno je Kaluđerovićev pogodak jedan od najbržih ikada, kada se radi o debitantskim nastupima za Interovu momčad. Inter je u prvom poluvremenu igrao na finoj razini za početak priprema, bilo je  još obećavajućih situacija, a najbolju je propustio Vukčević, kada mu je vratar Banić obranio udarac. Rudeš je izjednačio u 29. minuti, a strijelac je bio Juranović iz slobodnog udarca.

U drugom poluvremenu nastupila je potpuno nova momčad i igra nije imala razinu iz prvih 45 minuta. Ipak, u 83. minuti Inter je došao u drugo vodstvo. Strijelac je bio Luštica, iskoristivši Horvatovu asistenciju. U samoj završnici igre Rudeš je opet izjednačio. Nakon ubačaja u kazneni prostor najbolje se snašao Mišković i postavio konačnih 2:2.

Trener Samir Toplak:

-Zadovoljan sam, prvo poluvrijeme smo stvarno bili dobri, dominirali. Ali, takve utakmice treba prije riješiti. Mi smo, međutim, iz jednog udarca primili gol, umjesto da smo ranije zabili tri. Drugo poluvrijeme ne bih analizirao, s obzirom na činjenicu da je nastupio novi sastav, a neki igrači nisu bili na svojim pozicijama. Novi igrači? Kaluđerović je igračina, ali i drugi tip napadača u odnosu na Andrića. Tatomirović je odigrao sigurno...

Interov sastav: Kelava, Bosec, Tatomirović, Šimunec, I. Čeliković, Brezovec, Muhar, Vukčević, Rak, Ajayi, Kaluđerović. Još su igrali: Matković, Haramustek, Prenga, Nekić, Valentić, Postonjski, Krstić, Horvat, Ljubić, Luštica, Burzanović, Berković, Špoljarić. (I. Pezelj)